*** PO WYKONANYCH ZABIEGACH HIGIENIZACYJNYCH MOŻECIE PAŃSTWO NABYĆ ARTYKUŁY DO HIGIENY JAMY USTNEJ Z 5 % RABATEM *** 

Higiena stomatologiczna

Polecamy zabiegi higienizacyjne jamy ustnej wykonywane przez dypl. higienistkę stomatologiczną. Zabiegi wykonywane sa profesjonalnymi urządzeniami w tym najnowsza piaskarką profilaktyczną firmy EMS- Air-Flow handy 3.0 Perio, którą mozna wykonywać zabiegi oczyszczania kieszonek przyzębnych o głębokości 5 – 10 mm poprzez usuwanie biofilmu, a także pielęgnację implantów.

 

AIR-FLOW® Handy 3.0 PERIO

AIR-FLOW® handy 3.0 PERIO to pierwsza przenośna piaskarka pozwalająca na efektywne, bezpieczne i komfortowe wykonywanie piaskowania przy i poddziąsłowego.To unikalne połączenie zalet piaskarki AIR-FLOW®handy 3.0 PERIO z dwoma dyszami i doskonałym piaskiem PLUS.

Dysza AIR-FLOW® PLUS zapewnia użytkownikom optimum elastyczności. Może być wykorzystywana zarówno do usuwania biofilmu
w kieszonkach o głębokości do 4 mm, jak również do usuwania osadów i przebarwień.

Dysza AIR-FLOW® PERIO – jej wykorzystanie jest znacznie prostsze, służy do gruntownego usuwania biofilmu z głębokich kieszonek
do 10 mm.

Nowa AIR-FLOW® handy 3.0 PERIO to idealne rozwiązanie do kompleksowej codziennej pracy.

W naszej przychodni możecie Państwo nabyć artykuły do higieny i pielęgnacji jamy ustnej szwajcarskiej firmy EDEL WHITE

Edel+white jest od lat uznana za najbardziej innowacyjną i dynamicznie rozwijającą się szwajcarską markę produktów do profesjonalnej higieny jamy ustnej. Firma z Zurychu znajduje się dzisiaj w awangardzie profilaktyki walki z próchnicą.

Zęby są odzwierciedleniem naszej osobowości, a co ważniejsze spełniają istotne funkcje życiowe. Specjalistyczne produkty edel+white wyznaczają nowe standardy dzięki czemu gwarantują pacjentom poczucie świeżości i odpowiedniej ochrony jamy ustnej. 40% bocznej powierzchni zęba stanowi przestrzeń do której nie dociera włókno klasycznej szczoteczki, a 80% ubytków próchnicowych rozwija się właśnie w tych obszarach. edel+white jest specjalistą w czyszczeniu całej 100% powierzchni zębów. Aby mieć białe zęby, w większości przypadków nie ma konieczności ich wybielania: plamy i przebarwienia oraz kamień nazębny są głównymi przyczynami tego, iż zęby nie są lśniąco białe. edel+white przoduje w delikatnym usuwaniu przebarwień podczas codziennego mycia zębów. Służą temu specjalistyczne pasty do zębów, szczoteczki z opatentowanymi włóknami Konex oraz płyn do płukania jamy ustnej stworzony bez chemii – na bazie ekstraktów z owoców.

Szczególnie polecamy zakup szczoteczek sonicznych – najskuteczniejszych szczoteczek elektrycznych

Szybkie ruchy oscylacyjne (do 45,000 ruchów na minutę) sprawiają, że pasta do zębów zostaje wprowadzona w ruch i dociera pomiędzy zęby. Silne fale rozchodzące się w płynach neutralizują płytkę bakteryjną. Precyzyjne ruchy wymiatające, pozwalają na usunięcie resztek pokarmu z powierzchni zębów i usunięcie przebarwień.

Szwajcarskie Stowarzyszenie Lekarzy Stomatologów (SDA) poleca

Według Szwajcarskiego Stowarzyszenia Lekarzy Stomatologów (SDA) hydroaktywna soniczna szczoteczka do zębów zapewnia najbardziej skuteczną metodę czyszczenia zębów.

Działanie hydrodynamiczne

Hydrodynamiczne działanie szczoteczki wynika z poruszania się włókien do przodu i do tyłu ponad 30,000 razy na minutę. Dzięki temu, płyny znajdujące się w jamie ustnej docierają do przestrzeni między zębami i małych kieszonek dziąsłowych, redukując warstwę bakteryjną w obszarach normalnie niedostępnych dla włókien (np. przestrzenie międzyzębowe i niektóre kieszonki dziąsłowe).

 

.edel+white 6

Dzięki hydrodynamicznemu działaniu, soniczna szczoteczka do zębów ogranicza działanie szkodliwych bakterii oraz płytki nazębnej w jamie ustnej, tak skutecznie, że przez 12-24 godziny eliminuje pojawienie się bakterie, a równowaga bakteryjna zostaje zachowana.

 

Istotna jest siła ruchów czyszczących

Na efektywne działanie szczoteczek sonicznych ma wpływ siła i częstotliwość ruchów, a także innowacyjny kształt włókien oraz główki szczoteczki. Tylko szczoteczki do zębów z odpowiednią mocą i działaniem sonicznym mogą dotrzeć i wyczyścić przestrzenie, które są niedostępne dla włókien. Włókna KONEX® są wyjątkowo korzystne ponieważ są stabilne i posiadają delikatne, bezpieczne dla tkanek wierzchołki.

Jak szczotkować zęby szczoteczką soniczną?

Szczotkowanie zębów szczoteczką soniczną jest proste, ponieważ wykonuje ona właściwe ruchy góra-dół. Ponadto wbudowany timer pomaga równomiernie i skutecznie czyścić zęby.

Najlepiej zawsze jest szczotkować zęby w systematycznej kolejności, zaczynając od zębów tylnich ku przodowi, następnie zęby górne po lewej stronie, po prawej, zęby dolne po lewej stronie i na końcu zęby po prawej stronie dolnego łuku zębowego.

Rozpoczynając szczotkowanie, umieść szczoteczkę soniczną na ostatnich zębach. Powierzchnia włókien powinna być ustawiona pod kątem 45° w stosunku do lini dziąsła. Główka i rączka szczoteczki nie powinna pozstawać w kontakcie z zębami. Nie należy wywierać żadnego nacisku! W takiej pozycji włącz szczoteczkę.

Nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych ruchów w trakcie czyszczenia. Po czyszczeniu dwóch zębów przez 5 sekund przesuń szczoteczkę na kolejne dwa zęby i pozostaw na kolejne kilka sekund.

W ten sam sposób wyczyść zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie wszystkich zębów. W czasie czyszczenia wewnętrznych powierzchni zębów przednich, szczoteczka znajduje się w pozycji pionowej.

Skład zestawu: szczoteczka soniczna, ładowarka, podstawka na 3 szczoteczki, 2 końcówki Dual Clean, etui podróżne.

 

Katalog artykułów firmy Edel-White do higieny jamy ustnej dostępny pod adresem :

 

http://bredent.pl/files/Brochure_pl_E-W.pdf

 

Wszystkie artykuły można oczywiście zakupić w recepcji naszej przychodni.

 

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza.

lub zadzwoń do nas — (63) 241 89 17

Przychodnia specjalistyczna STOMED 

Wysoka jakość świadczeń, krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

(63) 241 89 17

609 310 771

stomed@stomedgolina.pl

ul. Kolejowa 25A

62-590 Golina