Ortodoncja

Każdy z nas chciałby mieć proste zęby i piękny uśmiech. Ortodoncja to dziedzina  stomatologii , która  zajmuje się prostowanie zębów. Musimy jednak pamiętać , że organizm ludzki to zbiór elementów ściśle ze sobą powiązanych. Uszkodzenie jednego z elementów ma wpływ na pozostałe.  

Bóle głowy, szumy w uszach, skrzywienie kręgosłupa, alergia, chrapanie bardzo często mają swoją przyczynę w nieprawidłowym zgryzie. Opisanymi wyżej zależnościami oraz ogólnym zdrowiem całego ciała (zdrowie biomechaniczne, biochemiczne i elektromagnetyczne) zajmuje się nowa dziedzina medycyny stworzona przez Amerykanina Roberta Walkera – CHIRODONCJA.

Największą grupę wad zgryzu stanowi tzw. zaburzenie klasy II, czyli cofnięta żuchwa i zwężony górny łuk zębowy. Cofnięta żuchwa uciska na biegnące obok naczynia krwionośne i nerwy, co prowadzi do bólu głowy i karku. Zwężony górny łuk zębowy to wysoko uniesione podniebienie, które utrudnia oddychanie przez nos. Człowiek, aby oddychać, musi wysunąć głowę do przodu, a to z kolei rozpoczyna proces zniekształcania postawy – skrzywienie odcinka szyjno–piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa. Upominanie dziecka „nie garb się” jest wtedy bezsensowne. Ono chce tylko lepiej oddychać.

Wyleczenie wady zgryzu za pomocą aparatów ruchomych lub stałych spowoduje, że mięśnie i kręgosłup nie będą przeciążone i powrócą do prawidłowego stanu.

Do niedawna uważano, że wraz z wejściem do grupy dorosłych z zakończonym okresem wzrostu (czyli po 20 r. ż.) szwy czaszkowe zrastają się i nie ma możliwości przemodelowania kości twarzoczaszki. Dzięki specjalnemu aparatowi ruchomemu Homeoblock, który zakładany jest tylko na noc, możemy dokonać pozytywnych zmian w wyglądzie twarzy i funkcjonowaniu jamy ustnej bez użycia skalpela.

Dzięki aparatom ruchomym możemy również leczyć zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych, bóle głowy czy chrapanie.

Więcej informacji na stronie: www.usmiechdlaciebie.pl

UWAGA – lekarz świadczący usługi ortodontyczne nie jest pracownikiem Przychodni Specjalistycznej STOMED.    Forma współpracy- najem gabinetu.

 Wszystkich informacji udziela lekarz w dniu przyjęć pacjentów.

Skontaktuj się z nami

Wyślij do nas wiadomość za pomocą poniższego formularza.

lub zadzwoń do nas — (63) 241 89 17

Przychodnia specjalistyczna STOMED 

Wysoka jakość świadczeń, krótkie terminy oczekiwania na wizytę.

(63) 241 89 17

609 310 771

stomed@stomedgolina.pl

ul. Kolejowa 25A

62-590 Golina